FA11B023/8 Diamond drill bit pointed flame, blue 2.3 mm/ 8mm
NOW AVAILABLE AT BEAUTYTOOLS.AU
This product has moved to our new store with fast Australian shipping.
→ SHOP NOW AT BEAUTYTOOLS.AU
―――――――――――――――――――――――――
Diamond nail drill bit pointed flame blue EXPERT head diameter 2,3 mm / working part 8 mm
FA11B023/8
Key features
Diamond nozzle for hardware manicure/pedicure.
In manicure:
Lifting and removing cuticles.
Processing of lateral nail folds.
Processing of periungual sinuses.
In pedicure/podology:
Treatment of cracks, calluses.
High-quality diamond coating.
Can be subject to all types of sterilization and disinfection.
Resistant to corrosion.